Araç Modelleri

Kiralık Araç Kullanan Sinema Sanatçıları ve Tercihleri

Araba kiralamak deyince sizin de aklınıza pratiklik, ekonomi ve esneklik mi geliyor? Yazımızda değineceğimiz aktör ve aktrislerin de böyle. Kiralık arabalar tüm dünyada her meslekten olduğu gibi sinema yıldızlarının da hayatını kolaylaştırıyor ve sürekli sahip olmadıkları ama seyahat etmek istedikleri araçları otomobil kiralama şirketleri aracılığıyla rahatlıkla kullanabiliyorlar.

İşte hepimizin yakından tanıdığı o yıldızlar ve kiralık arabalar konusundaki tercihleri.

Leonardo DiCaprio


Titanic, Başlangıç ve Diriliş gibi filmleri yanında son olarak 2023 yılında vizyona giren Dolunay Katilleri filmiyle dikkatleri üzerine çeken Di Caprio lüks SUV'lar ve spor arabalar kiralamasıyla biliniyor.

Örneğin, 2019 yılında, Los Angeles'ta bir hafta boyunca Rolls-Royce Cullinan kiraladığı görülmüştür.

Ayrıca, Ferrari 488 GTB, Lamborghini Aventador SVJ ve Porsche 911 Carrera S gibi arabaları da kiraladığı bilinmektedir.

Brad Pitt

Mercedes-Benz S-Serisi ve BMW 7 Serisi gibi lüks sedanlar kiralamasıyla bilinir. Ayrıca, Tesla Model S ve Porsche Taycan gibi elektrikli arabaları da kiraladığı bilinmektedir.

Angelina Jolie

Büyük arabaları seven Angelina Jolie, Range Rover ve Land Rover Discovery gibi lüks SUV'lar kiralamasıyla biliniyor. Ayrıca, Jeep Wrangler ve Toyota Land Cruiser gibi arazi araçlarını da kiraladığı bilinmektedir.

Tom CruiseUzun yıllardır Görevimiz Tehlike serisinin başrolü olan Top Gun Mawerick filmiyle de büyük başarı elde eden 
Tom Cruise genellikle Audi R8 ve Porsche 911 Carrera S gibi spor arabalar kiralamasıyla nam salmıştır.

Ayrıca Aston Martin DB11 ve Bentley Continental GT gibi lüks arabaları kiraladığı da magazin gazetecileri tarafından kayıtlara geçmiştir.

Jennifer LawrenceLawrence şimdiye kadar Tesla Model S ve BMW i3 gibi elektrikli arabalar kiralamasıyla bilindi.

Ayrıca, Mini Cooper ve Volkswagen Golf gibi küçük arabaları kullanmayı sevdiği ve zaman zaman bunları kiraladığı da bilinmektedir.

Chris Evans

Genellikle Ford Mustang ve Chevrolet Camaro gibi Amerikan spor arabaları kiralamasıyla bilinmektedir.

Ayrıca geçmişte, Audi R8 ve Porsche 911 Carrera S gibi spor arabaları da kiralamıştır.

Scarlett JohanssonHollywood'un gözde aktrislerinden Lawrence'ın, Range Rover ve Land Rover Discovery gibi lüks SUV'ları kiraladığı biliniyor.

Ayrıca, Tesla Model S ve Porsche Taycan gibi elektrikli arabaları da kiraladığı da görülmüştür.

Robert Downey Jr.Gelelim namı diğer Ironman olan Robert Downey Jr'a.

Kendisi daha önce Audi R8 ve Porsche 911 Carrera S gibi spor arabaları kiralamıştır.

Ayrıca, Aston Martin DB11 ve Bentley Continental GT gibi lüks arabaları da kiraladığı biliniyor.

Dwayne Johnson


Fast & Furious denilince akla ilk gelen isimlerden biri olan Johnson Ford F-150 ve Ram 1500 gibi Amerikan kamyonetleri kiralamasıyla biliniyor.

Ayrıca, Chevrolet Corvette ve Dodge Challenger gibi Amerikan spor arabaları da kiralayan Johnson'ın aynı zamanda birçok insanın sahip olmayı isteyebileceği mükemmel bir araç koleksiyonu da bulunmaktadır.

Chris Hemsworth

Genellikle Range Rover ve Land Rover Discovery gibi lüks SUV'lar kiralamasıyla bilinir. Ayrıca, Tesla Model S ve Porsche Taycan gibi elektrikli arabaları da kiraladığı bilinmektedir.

Bu sanatçıların çoğu, kiralama şirketlerinden uzun süreli sözleşmelerle uzun dönem araç kiralama yaparak indirimli fiyatlara araba kiralamaktadır. Ayrıca, bazılarının kendi araç filoları olduğu da bilinmektedir.