Araç Modelleri

Deniz, göl, kumul ve orman ekosistemleriyle eşsiz bir güzellik sunan İğneada'daki longoz ormanları

İğneada; Kırklareli'nin, Demirköy İlçesi’ne bağlı olup, Bulgaristan ile sınır oluşturmaktadır. Demirköy’e 25 kilometre, Kırklareli’ne 97 kilometre, Edirne’ye 165 kilometre ve İstanbul’a 250 kilometre mesafede bulunan İğneada, 40-50 metre genişliğinde ve yaklaşık 10 kilometre uzunluğunda temiz bir kumsala sahiptir. Belde merkezinde 252 yatak kapasiteli 5 yıldızlı bir otel, Özel İdaye’ye ait bir motel, bazı kamu kuruluşlarının eğitim ve dinlenme tesisleri ile konutlar bulunmaktadır. Plaj çevresinde lokanta, çay bahçesi, WC gibi tesisler mevcuttur. İğneada, özellikle yakın çevresinde bulunan çok sayıdaki I. Derece doğal sit alanları ile ilgi çekmektedir.

Doğa, Göl, Orman ve Deniz hepsi bir arada

Deniz, göl, kumul ve orman ekosistemleriyle eşsiz

Karadeniz’in en güzel kıyılarından biri olan İğneada’da Haziran-Temmuz-Ağustos aylarında denize girmek için deniz suyu ve kumu oldukça uygundur.

İğneada kuş göç yolu üzerinde bulunduğundan kuş gözlemi için uygun imkanlar sağlamaktadır.

Muhteşem güzellikteki ormanlarında, orman içi dağ bisiklet turu, treking, yön bulma aktiviteleri, yapılabilmektedir.

Sahip olduğu üç ekosistem sayesinde bitki çeşitliliği gözlemi yapılabilir.
At ile gezinti imkânı bulunmaktadır.
Bölgede tarihi kalıntıların (Liman Feneri, Sislioba Kalesi, Hamdibey Kalesi, Gökyaka kalesi) ve deniz altındaki batıkların ziyareti mümkündür.

Yöresel yemeklerin yenebileceği yerler mevcuttur.

Ayrıca Kırklareli Vize de muhteşem doğa güzellikleriyel dolu şelaleler var. Cehennem Şelalelerine mutlaka uğrayın. Büyüleneceksiniz.

Tüm bu rotaları gezmek için aracım yok ne yapayım diye üzülme İntralien Rent a Car kısa döenm araç kiralama hizmeleri ile yardımına koşuyor. Ön Rezervasyon yapabilme şansın olduğunu unutma. Yukarıda rezervasyon modülü var kullanabilirsin veya müşteri temsilcilerinden yardım alabilirsin. Doğa seni çağırıyor!